Практичне заняття 7. Побудова ієрархічних ІР-мереж. Маршрутизація в ІР-мережах
Мета роботи: Навчитися будувати ієрархічні IP-мережі та реалізовувати маршрутизацію в мережах.
Теоретичні відомості
Часто виникають задачі, коли необхідно до однієї локальної мережі підключити іншу локальну мережу, при цьому номери підмереж у них різні.
Наприклад, виникла необхідність обміну інформацією між мережами різних факультетів. Один факультет може відноситися до мережі з номером 192.168.1.0/24, а інший – до підмережі 192.168.2.0/24. Яким чином зробити так, щоб, не міняючи номера підмереж, комп’ютери обох факультетів могли з’єднуватися один з одним і використовувати загальні ресурси?
Дана задача розв’язується за допомогою відповідного налаштування маршрутизатора, який з’єднує дані підмережі. В ролі маршрутизатора може виступати як апаратне, так і програмне рішення. Як правило, з цією метою цілком можна використовувати звичайний комп’ютер, що працює під управлінням Windows Server 2003, 2008 або ОС сімейства LINUX/UNIX та має дві мережеві карти, кожна з яких підключена до відповідної підмережі.
В процесі виконання даної лабораторної роботи ми моделюємо наступну ситуацію (для виконання використовується програма VMware і дві віртуальні машини). Перший комп’ютер, що працює під управлінням Windows 7, знаходиться в мережі 192.168.2.0/24. Другий комп’ютер, що працює під управлінням Windows Server 2003, оснащений двома мережевими адаптерами, один з яких працює в режимі «Local Only» і підключений до мережі 192.168.2.0/24, а інший підключений до реального фізичного адаптера хост-машини і мережі 10.7.0.0/16.
В результаті отримуємо наступну схему мережі (рис. 7.1).
Рисунок 7.1 - Схема мережі з маршрутизатором