Завдання до практичного заняття

Початок приймання: Thursday 28 May 2020 00:00 AM

1. Переміщення віртуальної машини під управлінням Windows 7 в іншу підмережу з номером 192.168.2.0/24.

Підключіть віртуальну машину під управлінням Windows 7 до внутрішньої мережі віртуальних машин: в розділі Hardware настройок віртуальної машини налаштуйте підключення мережевого адаптера до внутрішньої мережі віртуальних машин (Local only). Таким чином, утворилося дві фізичні підмережі.

Запустіть віртуальну машину під управлінням Windows 7. Змініть мережеві параметри віртуальної машини таким чином:

IP-адреса: 192.168.2.20;

Маска підмережі: 255.255.255.0.

Таким чином, віртуальна машина знаходиться зараз в підмережі 192.168.2.0/24.

Перевірте, що віртуальна машина не в змозі встановити з’єднання з мережею 10.7.0.0/16 за допомогою утиліти ping: ping 10.7.2.100

2. Налаштування віртуальної машини під управлінням Windows Server 2003 як маршрутизатора.

Встановіть два мережеві адаптери на віртуальну машину під управлінням Windows Server 2003 (Розділ Hardware настройок віртуальної машини). Підключіть перший адаптер до внутрішньої мережі віртуальних машин (Local only), для другого – оберіть режим мережевого з’єднання типу міст (Bridged).

Запустіть віртуальну машину. Відкрийте вікно Мережевих підключень.

В цьому вікні повинно бути два підключення до локальної мережі, перше з них (Local Area Connection) відповідає тому адаптеру, який підключений до внутрішньої мережі віртуальних машин, друге (Local Area Connection 2) відповідає адаптеру, що працює в режимі мережевого з’єднання типу міст.

Налаштуйте IP-адреси обох підключень згідно з рис. 7.1. Перевірте, що сервер має з’єднання з фізичним комп’ютером, а також, що віртуальна машина під управлінням Windows 7 має зв’язок з сервером і навпаки. При цьому фізичний комп’ютер і віртуальна машина під управлінням Windows 7 з’єднатися не можуть, оскільки знаходяться в різних підмережах.

На віртуальній машині з Windows Server 2003 налаштуйте службу маршрутизації. Для цього відкрийте оснащення Routing And Remote Access (Маршрутизація і віддалений доступ): Start – All Programs – Administrative Tools – Routing And Remote Access (Пуск – Програми – Адміністрування – Маршрутизація і віддалений доступ).

В контекстному меню серверу виберіть пункт Configure and Enable Routing and Remote Access (Конфігурувати і активувати маршрутизацію і віддалений доступ). У вікні майстра Routing and Remote Access Server Setup Wizard виберіть пункт Custom configuration (Конфігурація користувача).

Встановіть прапорець LAN routing. На пропозицію запустити службу потрібно відповісти Yes.

Прогляньте таблицю маршрутизації, діючу зараз на сервері: клацніть на значку серверу, потім на IP Routings (IP маршрутизація), в контекстному меню елемента Static Route (Статичні маршрути) виберіть Show IP Routing Table (Показати таблицю маршрутизації). Ця таблиця відповідає тій таблиці, яка виводиться в командному рядку при запуску утиліти route з ключем /print.

Збережіть в звіті скріншот з таблицею, отриманою з оснащення і скріншот з таблицею, отриманою за допомогою утиліти route.

Тепер слід додати в таблицю маршрутизації записи, які дозволять комп’ютерам з різних підмереж зв’язуватися один з одним. В контекстному меню елемента Static Route виберіть пункт New Static Route (Новий статичний маршрут). У вікні, що з’явилося, введіть наступні параметри:

Interface (Інтерфейс): Local Area Connection;

Destination (Адреса призначення): 192.168.2.0;

Network mask (Маска підмережі): 255.255.255.0;

Gateway (Шлюз): 192.168.2.1;

Metric (Метрика): 1.

Таким чином, налаштовано маршрут для передачі пакетів з підмережі 10.7.0.0/16 в підмережу 192.168.2.0/24.

Створіть ще один статичний маршрут і аналогічно налаштуйте його для передачі пакетів з підмережі 192.168.2.0/24 в підмережу 10.7.0.0/16.

Помістіть в звіт скріншоти з вікнами обох маршрутів і результат у вікні Static Route.

Прогляньте створені записи в розділі Static Route і в таблиці маршрутизації.

3. Підключення віртуальної машини під управлінням Windows XP до фізичного комп’ютера через маршрутизатор.

Налаштуйте для віртуальної машини під управлінням Windows 7 шлюз за умовчанням відповідно до рис. 18. Для цього відкрийте вікно настройок параметрів TCP/IP (те вікно, в якому слід змінювати IP-адресу комп’ютера).

В рядку Основний шлюз введіть IP-адреса 192.168.2.1.

Перевірте (за допомогою утиліти IPconfig), що на фізичному комп’ютері встановлений шлюз за умовчанням 192.168.2.1. Якщо це не так, змініть шлюз за умовчанням.

Перевірте здатність віртуальної машини під управлінням Windows 7 з’єднуватися з фізичним комп’ютером за допомогою утиліти ping.

Аналогічним чином перевірте здатність фізичного комп’ютера з’єднуватися з віртуальною машиною.

4. Налаштування віртуальної машини під управлінням Windows 7 як маршрутизатору.

Створіть додатково ще одну віртуальну машину під управлінням Windows 7 шляхом копіювання вже існуючої віртуальної машини під управлінням Windows 7. Об’єднайте дві підмережі 192.168.2.0/24 і 10.7.0.0/16 за допомогою маршрутизатора на основі віртуальної машини під управлінням Windows 7. В цьому випадку для проглядання таблиці маршрутизації, додавання та видалення нових маршрутів доведеться використовувати виключно утиліту route.

Зафіксуйте процес об’єднання в звіті.