Основи галузевої економіки та підприємництва
Мета вивчення дисципліни — опанувати теоретико-методологічні та соціально-економічні основи трудових відносин у розрізі окремих галузей і сфер економіки, сформувати цілісний світогляд щодо взаємозв’язку економічних процесів у суспільстві.
Основи конструювання виробів
Конструювання - другий етап створення швейного виробу. Його мета - розробка креслень деталей виробів і виготовлення по них лекал для подальшого крою матеріалів.
Виробниче навчання кравець
Основні напрями виробничого навчання – створення умов для учнів, для того щоб навчитися володіти виробничими процесами, соціально-економічними, науково-технічними та професійними знаннями, передовим досвідом; виховання конкурентоспроможного фахівця, підготовленого до різноманітної діяльності.
Основи електротехніки (Літковець С.П.)
Метою вивчення навчальної дисципліни є
формування у здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти знань, умінь
та навичок, необхідних для розуміння основних понять про електричне коло та
його складові частини, основні фізичні величини, закони електромагнетизму, засоби
та методи електротехнічних вимірювань, засвоєння правил електробезпеки.
Матеріалознавство
Технологія виготовлення одягу
Вивчення предмету «Технологія виготовлення одягу» передбачає засвоєння сучасних методів виготовлення одягу (суконь, сорочок, блуз, поясних виробів тощо), з використанням промислової та індивідуальної технології і методів і є складовою компетенцією професії «кравець». При вивченні предмета звернено увагу на промислові методи обробки швейних виробів, технологічність конструкцій, малоопераційну, ресурсозберігаючу технологію, паралельні і паралельно-послідовні способи обробки. Технологія швейного виробництва більш стає механізованою, її ефективність обумовлюється використанням спеціальних машин та обладнання. Викладено короткі теоретичні відомості з таких тем курсу, як: Класифікація одягу та його функції Види робіт, які застосовують при виготовленні одягу; Ручні та машинні шви; Волого - теплова обробка швейних виробів; Послідовність та технологічні вимоги до виготовлення виробів. Курс «Технологія виготовлення одягу» відноситься до циклу спеціальних дисциплін, який забезпечує необхідний рівень знань та умінь в галузі швейного виробництва.
Технології
Метою вивчення навчальної дисципліни є формування в здобувачів здатності до самостійного конструювання знань і способів діяльності через призму їх особистісних якостей, життєвих та професійно зорієнтованих намірів, самостійного набуття ними досвіду у вирішенні практичних завдань.
Спеціальне малювання (Іванченко Г. П.)
Мета вивчення курсу, виду навчання первинної професійної підготовки і є оволодіння основами, що відноситься до освітніх, предметних і ключових компетентностей для здобувачів денної форми навчання.
Теоретичний та практичний матеріал підібраний до кожної теми таким чином, щоб здобувачі ознайомились із поняттям спеціального малюнка як учбового виду підготовки, загальнопрфесійної підготовки.
Практичний роздатковий матеріал підібраний таким чином, щоб здобувачі ознайомились із поняттям обов’язкового освітнього компоненту/навчального, предмету, учбової професійно-теоретичної підготовки – кваліфікованого робітника на базі загальної середньої освіти та загально-професійної підготовки тощо.
Завданням навчального курсу «Спеціальне малювання» є: спец-малювання одягу – це навчитися бачити речі, предмети в об’ємних формах, щоб у практичній роботі вміти передавати схеми пропорційної та стилізованої фігури, об’ємність певними виразними засобами – лінією, штрихом, тоном (світлотінню у кольорі та фактурою). Та виконання практичного малювання окремих деталей одягу з журналів мод. для виготовлення одягу.