Основи композиції (Іванченко Г.П.)
Мета та завдання курсу навчального предмету «Основи композиції» визначаються – видами
флористичних робіт, стилями декоративної флористики та класифікації.
Теоретичний та практичний матеріал підібраний таким чином, щоб здобувачі ознайомились із поняттям обов’язкового освітнього компоненту / навчального, предмету, учбової професійно-теоретичної підготовки – кваліфікованого робітника на базі повної загальної середньої освіти та загально- професійної підготовки тощо.
Спеціальна технологія (Гуменко-Вейда М. В.)
Дисципліна "Спеціальна технологія" для професії "Форист" вивчає технології роботи з флористичним матеріалом, а саме: технологію збору, обробки, транспортування, консервування, виставленн квітів на воду; способи кріплення флористичних композицій; технології виготовлення бутоньєрок, різних видів букетів, вінків, гірлянд; кошиків; простих композицій; виготовлення флористичних композицій за
декоративно-стильовими ознаками; побудови Ікебани; виготовлення сюжетних композицій; індивідуальна робота з флористичним матеріалом.
Історія флористики (Лукашук М.І.)
Метою дисципліни "Історія флористики " є дослідження закономірностей виникнення та розвитку головних напрямків, що мали найбільш глибокий вплив на аналіз творів і стилів мистецтва флористики в контексті європейського художнього процесу.
Основи матеріалознавства (Лукашук М.І.)
Метою вивчення дисципліни "Основи матеріалознавства" є ознайомлення з асортиментом квіткових та декоративно-листяних рослин, сучасними методами та технологіями флористики.
Флорист. Виробниче навчання (Лукашук М.І., Гуменко-Вейда М.В.)
Флористика — різновид декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, яке проявляється у створенні флористичних робіт з різноманітних природних матеріалів, які можуть бути живими, сухими або консервованими.